Expositie
Het skûtsje 'it doarp Eastermar' werd 100 jaar geleden in 1911 gebouwd op de werf 'Welgelegen' te Schilkampen bij Leeuwarden. Het kreeg destijds de naam 'De Vijf Gebroeders'.
De eerste eigenaar heette Inne Winia en was een ervaren hardzeiler. Ook toen al deed het skûtsje mee aan de verschillende wedstrijden voor 'beurt- en vrachtschepen'.
Ter gelegenheid van dit heuglijke feit heeft Stichting it Eastermarder Skûtsje een expositie ingericht over de geschiedenis van het Eastermarder skûtsje. De expositie is gratis toegankelijk op zaterdag 18 juni, tijdens de IFKS proloog, van 09.00 uur tot 16.00 uur in Hotel Meerzigt te Eastermar.
Skûtsjeglossy
Maar de expositie is niet alles wat de stichting in petto heeft. Ter ere van het 100-jarige bestaan wordt tevens een magazine uitgebracht. In deze 'skûtsjeglossy' wordt in woord en beeld uitgebreid aandacht besteed aan het jarige skûtsje. Aan bod komen o.a. de geschiedenis van het skûtsje, de verschillende eigenaren, de werf Welgelegen, de restauratie en uiteraard veel mooie beelden.
Omdat de Eastermarders in de afgelopen jaren erg nauw betrokken zijn geweest bij het reilen en zeilen van het skûtsje wil Stichting 'it Eastermarder Skûtsje' graag wat terug doen. Daarom krijgen niet alleen donateurs van de stichting maar alle inwoners van Eastermar het magazine gratis in de bus!
Op vrijdagavond 17 juni wordt er een feestelijk onthaal voor vrijwilligers, sponsors en bemanning georganiseerd. Gedeputeerde en Eastermarder Tineke Schokker zal daarbij het eerste exemplaar van het magazine '100 jier wurk, wyn, wetter en wille' in ontvangst nemen.
-
- Informatie
- 27 november 2023
Winterferljochting skûtsje Ea hinget wer
De Winterferljochting hinget wer yn de mêst. Foto's: Henk de Leeuw Fierder lêze » -
- Informatie
- 02 november 2023
Skûtsje Ea weer klaar voor de winter
Zaterdag 28 oktober was het weer tijd voor de jaarlijkse mastwisseling. De wedstrijdmast er af en ond... Fierder lêze » -
- Informatie
- 11 oktober 2023
Cheque Rabo Clubsupport foar SIES
Tige tank dat jimme op ús stimd hawwe! Bestjoer SIES Fierder lêze » -
- Informatie
- 26 september 2023
SIES Donateursilen 2023
Sneon 23 speptimber wie it jierliks donateursilen mei it Eastermarder skûtsje.De opkomst wie goed en... Fierder lêze » -
- Informatie
- 07 september 2023
Donateurzeilen Eastermarder skûtsje
Het Stichtingsbestuur en eigenaren van het Eastermarder skûtsje bieden hun donateurs de gelegenheid... Fierder lêze » -
- Informatie
- 05 september 2023
Oproep voor Rabo Clubsupport door SIES
-
- Informatie
- 27 november 2023
Winterferljochting skûtsje Ea hinget wer
De Winterferljochting hinget wer yn de mêst. Foto's: Henk de Leeuw Fierder lêze »