Watersportvereniging 'Tusken Mar en Leyen' organiseert al heel wat jaren het klompkesilen voor de basisschoolkinderen uit Eastermar. Ook dit jaar willen wij dit succesvolle evenement weer in onze Komerkhaven organiseren en wel op vrijdag 18 mei, dat is de vrijdag na Hemelvaart.
Er wordt zoals altijd gevaren in twee aparte klassen:
De klompklasse - voor alle zeilbootjes gemaakt van een klomp
De vrije klasse - alle andere variaties die kunnen zeilen
Het is belangrijk dat de klompkes/bootjes niet groter zijn dan 40 cm lang en/of 40 cm breed. Wij adviseren de kinderen om eerst een proefvaart te maken om te testen of het 'klompke' wel goed zeilt en om de zeilen optimaal af te stellen.
Na afloop krijgen de kinderen weer wat lekkers uitgedeeld en zijn er leuke prijsjes voor de winnaars en ook in elke klasse voor het origineelste bootje. Maar het leukste is toch om zelf gewoon mee te doen, de spanning te voelen wanneer je bootje goed op koers ligt en snel richting finishlijn vaart.
Let op, we zijn dit jaar streng op de volgende regels: na de start mogen de bootjes niet meer worden aangeraakt of geholpen en een bootje moet helemaal over de finish gaan om mee te dingen naar de prijzen.
Van tevoren opgeven hoeft niet meer. Kom gewoon tussen 18.00 en 18.45 uur om je tijdig in te schrijven en je zeilnummer af te halen bij het raamloket van het havengebouw op de Komerk.
Dus tot ziens op 18 mei en kom op tijd met je bootje naar de Komerk.
-
- Informatie
- 19 maart 2023
Wat stimt Eastermar by de Provinsjale Steaten en Wetterskip 2023
0p 15 maart 2023 hawwe de ynwenners fan Eastermar stimme kinnen foar de Provinsjale Steaten en it Wet... Fierder lêze » -
- Informatie
- 19 maart 2023
Fanfare Joost Wiersma brengt 22 maart de lente bij u thuis
Woensdag 22 maart komen we weer bij u langs met diverse kleuren viooltjes. We hopen u te kunnen vera... Fierder lêze » -
- Informatie
- 17 maart 2023
Nieuwe sponsors Eastermarder skûtsje
Stifting 'it Eastermarder Skûtsje' is erg blij met de komst van een aantal nieuwe sponsors! Age Terp... Fierder lêze » -
- Informatie
- 17 maart 2023
Verslag van de Ea skûtsjejûn in Eetcafé 't Breed
Vrijdag 10 maart was de Ea skûtsjejûn in Eetcafé 't Breed. Ondanks de hevige sneeuwval was er een goe... Fierder lêze »
-
- Informatie
- 07 maart 2023
Preamsilen op de mar: 6 maaie 2023
Op saterdei 6 maaie sil de Burgumer Mar wer it toaniel wêze fan ferskate wedstriden fan de Fryske Bo... Fierder lêze »